Co oznacza nierówna praca serca u osoby szybko męczącej się?

Witam, od jakiegoś czasu zaczęłam miewać coś w stylu potykania serca, zauważyłam, że szybciej się męczę, a serce potyka sie w momencie kiedy z wolnego chodu przechodzę na szybszy i na odwrót, jest to bardzo uciążliwe bo mam wrażenie, że serce zatrzymuje mi sie na pare sekund, nie mogę wtedy wziąść powietrza i mija, ale przez pewien czas bije bardzo szybko i dopiero pozniej zaczyna bić jak powinno, czasami miewam dusznosci, bol w klatce piersiowej, zawroty głowy, miałam badanie EKG i jest w norm

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

występowanie Pani dolegliwości teoretycznie może być związane ze stresem, jak i z jakimś schorzeniem - np. z arytmią. Podstawowe EKG wykonywane jest w spoczynku, a Pani problemy pojawiają się podczas wysiłku fizycznego. Najprawdopodobniej w celu znalezienia przyczyn Pani problemów zdrowotnych konieczne byłoby przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki.