Co oznacza niski poziom glukozy po spożyciu?

Witam, mój mąż (28 lat) wykonał badanie obciążenia glukozą. Na czczo miał 102 mg/dl, po 120 minutach poziom ten spadł do 38 mg/dl. Często po posiłkach mąż zasypia w sposób średnio kontrolowany lub jest bardzo pobudzony. Lekarz rodzinny skierował męża na badanie USG trzustki. W badaniach krwi mocznik 27 mg/dl, kreatynina 1,07 mg/dl, ASPAT 27 U/l, ALAT 18 U/l, CRP <6 mg/l. Mąż dwa lata temu przytył i przy przyzwoitej diecie oraz 2 godzinach ćwiczeń dziennie nie może schudnąć. Jakie jeszcze badania powinien mąż wykonać i czy należy się martwić takimi wynikami?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przedstawione przez Panią wyniki badań świadczą o występowaniu stanu przedcukrzycowego, który w prostej drodze prowadzi do cukrzycy.

Tak niski poziom cukru po obciążeniu glukozą jest wskazaniem do wizyty u diabetologa, który na podstawie zebranego wywiadu oraz badania fizykalnego ustali dalsze postępowanie.

W obecnej sytuacji wskazane jest przestrzeganie diety o niskim indeksie glikemicznym, unikanie alkoholu oraz zwiększenie ruchu.

Występujące objawy w postaci podsypiania w trakcie lub tuż po posiłku nie powinny być ignorowane.

Pozdrawiam