Co oznacza obraz mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy?
Co oznacza wynik badania TK głowy : DANE KLINICZNE: Anizokoria L>P TECHNIKA BADANIA: Badanie TK głowy wykonano przed i po podaniu środka kontrastowego. OPIS: Obraz mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w graniach normy. Nie wykazano cech patologicznego wzmocienia po podaniu środka kontrastowego. Proszę o informacje. Badanie miałam robione ze względu bólów głowy , który nadal mi towarzyszy przez cały czas raz mocniej raz słabiej. Ale nie raz nie idzie wytrzymać. prosze o pomoc

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam!
Gratuluję badanie TK głowy jest prawidłowe. Konieczne badanie neurologiczne, RM głowy, EEG i badania laboratoryjne z poziomami TSH, elektrolitów, kwasu moczowego, hormonów. Być może ma Pani bóle napięciowe, może migrena, one niestety słabo reagują na typowe leki p/bólowe. Należy prawidłowo zdiagnozować i odpowiednio leczyć.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.