Co oznacza odwnękowo zagęszczony rysunek okołoskrzelowy?
Witam , mam odwnękowo zagęszczony rysunek okołoskrzelowy taki jest wynik rtg klatki piersiowej gdzie wysłał mnie lekarz ponieważ mam powiększony po prawej stronie węzeł chlonny na szyi i od kilku dni mam też guza na szyi i też po prawej stronie .Proszę mi powiedziec co to wszystko znaczy bo jestem w grupie zagrożenia nowotworem a dopiero za miesiąc mam umówioną wizytę u onkologa .

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Zmiany w rtg mogą wskazywać na zapalenie płuc, ale równie dobrze mogą być spowodowane np. chłoniakiem. Prawdopodobnie potrzebna będzie dalsza diagnostyka i dokładniejsze badania, np. TK klatki piersiowej. Pozdrawiam!