Co oznacza opis badania RTG płuc i sylwetki serca?
Witam odebrałam wynik rtg opis jest taki: W rzucie przedniego odcinka żebra ll widoczny jest cień okrągły wielkości 5mm- do porównania z poprzednimi radiogramami oraz konsultacji pulmonologicznej. Poza tym pola plucne bez uchwytnych zageszczen ogniskowych. Sylwetka serca wielkością w normie Rtg. Czy to oznacza coś złego. Zdiecie robiłam po antybiotyku byłam przeziębiona i był kaszel.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczne rozszerzenie diagnostyki i odpowiedz czym jest opisywany cien