Co oznacza opuchlizna palca u 24-latka?

Witam, miałem rozcięty palec 9marca i założone 3 szwy. Chirurg zdjął mi je 21marca, dziś jest 31 marzec a palec jest spuchnięty i boli przy zginaniu, czasem przy lekkim uderzeniu w coś lub ogólnie szybkim ruchu boli bardzo mocno. Czy jest to normalne bo się jeszcze wszystko goi czy wręcz przeciwnie?

Radzę w tej sprawie ponownie skonsultować się z chirurgiem, który zdejmował Panu szwy. Takie objawy nie wskazują na normalny tryb gojenia się zwykłej rany skóry.