Co oznacza powiększona śledziona i poziom bilirubiny?

Witam Przepraszam ze wiadomosci przeze mnie podane to szczatkowe informacje ale wiecej nie wiem. Z tego co lekarz powiedzial mi patrzac na monitor wiem ze mam podniesiony poziom bilirubiny, ale nie wiem o ile za dużo tej bilorubiny jest w mojej krwi. Mam powiekszona sledzione, ale tez nie wiem o ile lrzekracza normy. I mam powiekszona lewa nerke, ale tez nie wiem o ile. Okolo 2 lata temu dowiedzialam sie ze mam przeciwciala w krwi. Transfuzje mialam ponad 9 lat temu. Mam bole brzucha i plecow ale glownje w prawej stronie mojego ciala. Chociaz miewam tez bole w okolicy pepka i po srodku jamy brzusznej na wysokosci zoladka. Czasem swedza mnie dlonie po wewnetrznej stronie. Czasem jak sie klade spac mam takie dziwne uczucie jakby bylo mi ciezko oddyhac. W poniedzialek mam wizyte u hematologa. Szperam po internecie i szukam roznych schrzen. Doprowadza mnie to juz do szalu. Obawiam sie najgorszego. Najbardziej martwi mnie ta powiekszona sledziona.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani dolegliwości mogą wynikać z wielu przyczyn. Ból brzucha i świąd dłoni mogą być spowodowane np. autoimmunologicznym zapaleniem wątroby. Podwyższony poziom bilirubiny też może być jednym z objawów tej choroby, ale stwierdzenie tego odbywa się na podstawie badań krwi a nie badań obrazowych jak usg wątroby. Sama obecność przeciwciał nie świadczy o konkretnej chorobie, trzeba znać ich charakterystykę. W Pani sytuacji zaleca się odbycie zaplanowanych wizyt u specjalistów aby odnaleźć przyczynę Pani dolegliwości.