Co oznacza RTG klatki piersiowej kobiety?
Witam, Moja mama odebrała wynik RTG klatki i ma w opisie plamiste zacienienia w środkowym i górnym polu płucnym o charakterze zapalnym , ma też wysokie OB- 90 i CRP- 30, co to może być?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Może to wskazywać na zapalenie płuc. Z wynikami najlepiej udać się do lekarza, który będzie mógł osłuchać mamę, zbadać i w razie konieczności przepisać odpowiednie leczenie.