Co oznacza rumień na twarzy i swędzenie nóg?

Od 2 dni podczas spacerów obserwuje u siebie niepokojące objawy -nigdy ich nie miałem- w postaci występującego po kilku minutach rumienia na twarzy i szyi oraz swędzenia i zaczerwienienia nóg głównie na udach. Objawy te ustępują po kilkunastu minutach po powrocie do domu. Obecnie zrzucam 5 zbędnych kilogramów z pomocą naparu z fiołka trójbarwnego oraz mieszanki liścia brzozy, ziela nawłoci, marzanki i kwiatu chabru oraz łykanego glukomannanu. Używam Loxonu i nezyru. Czy ma to jakiś związek?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą mieć związek z alergią na któreś z ziół przyjmowanych przez pana , mogą to być także objawy pokrzywki związanej z zimnem lub cholinergicznej. Sugeruję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam