Co oznacza spadek wagi i wzmożona potliwość u 34-latka?

Witam, mam 34 lata, zauważyłem u siebie ostatnio wzmożoną potliwość. Zawsze miałem z tym problem, natomiast teraz aż kapie z dłoni i stóp. Schudłem ok 4 kg , zauważyłem widoczne bardziej niż zwykle żyły na przedramionach.Miewam probleny z nadciśnienien, dość często towarzyszy mi szczękościsk.Wiele emocji w sobie tłumie. Co może być tego przyczyną? Jakich badań domagać się od lekarza rodzinnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza rodzinnego i w pierwszej kolejności wykonać morfologię krwi z rozmazem. Lekarz powinien Pana zbadać, osłuchać. Następnie proszę oznaczyć TSH i FT4, ewentualnie próby wątrobowe.