Co oznacza taka gulka pod pępkiem?

Dzień dobry. Od około 4 tygodni mam dość twardą kulkę tak z 3 cm pod pepkiem. Przy dotyku czuje ból. Na codzien jej nie widać ( jest tylko zaczerwienienie i pod tym zaczerwienieniem jest właśnie ta kulka ) ale jak popracuje ciężej to wtedy ona się uwypukla i boli potem cały czas. Mam fizyczna pracę ( dużo dźwigam). Pani doktor jak to dotykała powiedziała że jest to dość dziwne bo jest ruchome i dość twarde. Zleciła USG, wynik z USG to ganglion , mam to obserwowac i za 4 miesiące do kontroli. Czytałam dużo o ganglionach i są one galaretowate a ta moja kulka jest twarda. Z tego co czytam to wszystko wskazuje na przepuklinę brzuszną. Ale dlaczego z wyniku USG jest postawiona diagnoza ganglion? Proszę o pomoc, nie wiem co mam dalej z tym robić ? Chciałabym wiedzieć co to jest i czy mam się czym martwić ?

Dzień dobry,

rozumiem Pani obawy, nic nie stoi na przeszkodzie aby poprosić o drugą opinię chirurga ogólnego który po zapoznaniu się z objawami klinicznymi zdecyduje czy wymagana jest diagnostyka obrazowa.

Najlepsze wyjście wizyta stacjonarna w Pani przypadku.

Pozdrawiam