Co oznacza taki wynik RTG klatki piersiowej u 47-latka?

RTG KLATKI PIERSIOWEJ PA I bocznej (od 30 lat choruje na ZZSK) W polu dolnym prawym i lewym rysunek oskrzelowy wzmożony. Wnęki nieposzerzone. Sylwetka serca odpowiednia do wieku. Łuk aorty wydłużony. Przepona wolna. uwidocznione struktury kostne żeber. Rtg bez zmian ogniskowych.
MĘŻCZYZNA, 47 LAT około miesiąca temu

Wzmożony rysunek oskrzelowy może świadczyć o aktywnym, przebytym lub przewlekłym procesie zapalnym (np. z powodu palenia papierosów czy astmy oskrzelowej). Poza tym w opisie nie ujęto istotnych nieprawidłowości.