Co oznacza takie plamienie w dacie okresu?

Z chłopakiem uprawialiśmy seks podczas moich dni płodnych, prezerwatywa nie pękła jak również nie zsunęła się, wytrysk odbył na zewnątrz w prezerwatywie. Okres powinnam dostać 31.12, jest 02.01 a zamiast okresu raz pojawiło się mocniejsze czerwone plamienie a później brudne plamienie na podpasce. Jakie jest ryzyko ciąży w tym przypadku? Dodam, że wcześniej miałam objawy takie jak zawsze przed okresem czyli wysypka na dekolcie, ból pleców

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro podczas stosunku stosowali Państwo zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, która nie pękła ani nie zsunęła się i dodatkowo wytrysk nastąpił na zewnątrz pochwy, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Ponadto wspomina Pani o typowych objawach, które zawsze poprzedzały menstruację, dlatego bardzo możliwe, że pojawi się ona lada dzień. Czasem okres spóźnia się z powodu stresu lub innych czynników. Plamienia zamiast menstruacji mogą być natomiast oznaką nieprawidłowości, takich jak: nadżerka szyjki macicy, mięśniaki lub polipy macicy, dlatego warto skonsultować ten objaw z ginekologiem.

O plamieniu zamiast okresu pisaliśmy w jednym z naszych artykułów, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.