Co oznacza ten guzek pod pachą w ciąży?
Witam mam 26 lat, jestem w 21 tc ciąży od tygodnia wyczuwam pod pachą nie wielki guzek dodam , że jest miękki od tygodnia nic nie urósł. Pod wpływem dotyku zmniejsza się . Wizytę u ginekologa mam dopiero 4 majq . Dodam że wszystkie wyniki mam dobre, a pod pachą nic mnie nie boli . Badałam również sobie piersi i nic nie wyczułam.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
czasem zdarza się, że kobiety w ciąży (zwłaszcza pierwszej) wyczuwają guzek pod pachą. Na szczęście w większości przypadków oznacza to dodatkowy gruczoł mleczny, który nie stanowi niebezpieczeństwa i nie ma wpływu na płód. Wytwarzany jest on z okolicy podobojczykowej, mięśnia piersiowego oraz regionu pachowego.
Warto jednak pokazać go przy najbliższej wizycie lekarzowi prowadzącemu ciążę, aby potwierdził, że wszystko jest w porządku. Taki guzek może również oznaczać powiększony węzeł chłonny.
Pytania o podobnej tematyce spływały już do naszego serwisu. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-pod-prawa-pacha-w-ciazy-czy-to-cos-groznego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-jest-guzek-pod-pacha.