Co oznacza ten wynik mojej biopsji?

Dzień dobry. Co oznacza wynik biopsji? Bioptat stanowią liczne płaty dużych, kwasochłonnych tyreocytów o znacznej anizonukleozie. W tle rozmazów krew. Obraz mikroskopowy wskazuje na guzek z komórek Hurthla - IV grupa zmian wg klasyfikacji Bethesda.

W guzkach <1 cm średnicy, jeśli nie wykazują one cech ryzyka, dopuszczalna jest strategia zachowawcza (pod warunkiem starannego monitorowania klinicznego i ultrasonograficznego); w większych guzkach oraz jeśli się stwierdza cechy ryzyka, na ogół konieczne jest leczenie operacyjne