Co oznacza ucisk w kręgosłupie?

witam Podczas podnoszenoa na stojaco z podłogi ksiazek corki cos mi strzelilo w plecach bylo slychac bylo to ok 3 m-cy temu bralam tab przeciwkobolowe plastry ale nie pomaga mam wrazenie ze mi cos uciska z lw str kregoslupa i ciagnie sie ma gorne plecy co to moze byc jak sobie pomoc...

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do neurologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest zbadanie i ewentualnie rozszerzenie diagnostyki o badania obrazowe. Leczenie zależeć będzie od dominujących objawów i polega zwykle na podawaniu leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i rozkurczowych w ostrym okresie choroby (w przypadku objawów korzeniowych).