Co oznacza umiarkowane zgrubienie błony śluzowej w obu zatokach szczękowych?
TK zatok Proszę o interpretację TK zatok Umiarkowane zgrubienie błony śluzowej w obu zatokach szczękowych, w lewej zatoce czołowej i komórkach sitowia po stronie lewej. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe po obu stronach drożne. Skrzywienie przegrody nosa w lewo, niewielka ostroga kostna skierowana w prawo.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Niewielkie zgrubienie błony śluzowej w zatokach występuje czasem po przebytych zapaleniach zatok i nie należy się nim niepokoić, ale dokładna interpretacja tego wyniku jest możliwa dopiero po zestawieniu go z Pana stanem klinicznym. Najlepiej w tym celu udać sie do lekarza kierującego na badanie.