Co oznacza uwypuklenie tarczy międzykręgowej?
dzien dobry, od paru lat mam zawroty glowy, ostatnio wykonalam tomografie odcinka c oto wynik: na poziomie c2-c3 tylne uwypuklenie tarczy miedzykregowej splyca przestrzen plynowa przedrdzeniowa; na oziomach c5-c6, c6-c7 splycenie przestrzeni plynowej przedrdzeniowej przez tylne uwypuklenie tarczy miedzykregowej, czy to moze powodowac zawroty glowy oraz czasowe niedowlady reki?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Czy autyzm jest wyleczalny?
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.
Witam!
Tarcza międzykręgowa, popularnie zwana "dyskiem", jest zbudowana m. innymi z jądra miażdżystego i zabezpieczających pierścieni. Bywa, że pierścienie słabną, a nawet pękają i dochodzi do przepukliny jądra miażdżystego. Wpukla się ono czasem do kanału kręgowego i modeluje oponę twardą. Czasem uciska korzenie nerwowe, dając różne dolegliwości. Z opisu zademonstrowanego przez Panią wynika, że ma Pani wielopoziomową dyskopatię szyjną. Powinien to ocenić neurochirurg. Wyjścia są dwa: operacja lub leczenie farmakologiczne i rehabilitacja.
Z poważaniem
W. Łuczkowski