Co oznacza wątroba prawidłowej wielkości i gęstości z dwoma ogniskami?

TK jamy brzusznej wykonane przed i po dozylnym poddaniu śr cień. wielofazowo wykazuje wątroba prawidl wielkości i gęstości z dwoma ogniskami ( najprawdopodobniej meta )o śr 32 mm i 19 mm w prawym placie. CO ZNACZY TA META? ?

Tak często określa się metastases czyli przerzuty nowotworowe. Według pana badania jest podejrzenie nowotworu, który może dawać przerzuty do wątroby. Proszę jednak pamiętać, że jet to tylko podejrzenie i konieczna jest dalsza diagnostyka. To badanie nic nie przesądza.