Co oznacza wynik ACTH u osoby cierpiącej na hashimoto?

Witam. Mam 21lat, jestem kobietą i od 3 lat leczę się na chorobę hashimoto. Ostatnio badałam poziom androstendionu i przy normie 3.30, wynosił on 5.46, oraz poziom ACTH który przy normie 63.30 wynosił on 23.40. W związku z tym mam pytanie czy oba te wyniki są w normie i do jakiego lekarza ewentualnie trzeba się zgłosić. Liczę na szybką odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Michał Lenard

Poziom ACTH jest w normie, natomiast podwyższone stężenie androstendionu wymaga dodatkowej diagnostyki. Sugeruję zwrócić się do endokrynologa, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!