Co oznacza wynik badania gastroskopowego u 40-latka?

Proszę o inter.- przełyk bez zmian, Wpust na wprost i w inwersjii nieszczelny. Linia Z nieregularna na górnym brzegu fałdów żołądka. Sciany zołądka podatne na rozdymanie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to oznaczać osłabienie zwieracza dolnego przełyku jednak musi Pan się udać z tym wynikiem do lekarza, który zlecił badanie. On w powiązaniu o Pana obraz kliniczny będzie w stanie postawić właściwą diagnozę i włączyć odpowiednie leczenie.