Co oznacza wynik badania krwi i ataki gorąca?

Witam, Jestem 23 latkiem, nie jem słodyczy, odżywiam się w miarę zdrowo. Regularnie ćwicze na siłowni i biegam. Obserwuje u siebie takie dolegliwości jak: nadmierne pocenie ( na prawde nadmierne, siedze przy komputerze i całe ciało potrafi mi się pocić, przebieram sie 2/3 razy dziennie to samo z prysznicem), ataki gorąca i pojawia się z nimi burak na twarzy, otępiałość, kłopoty z zasypianiem, często też słysze jak łomocze mi serce. Zrobiłem podstawowe badania morfologie oraz tsh żeby wykluczyc nadczynność tarczycy, którą podejrzewałem. Oto one: tsh: 1,338, Erytrocyty 5,04 mln/μl 4,5 5.8 ~ Leukocyty 7,87 tys/μl 4 10 ~ Hemoglobina 16,1 g/dl 13,5 17 ~ Hematokryt 48,2 % 40 53 ~ MCV-sr. obj. erytrocyta 95,6 fl 82 100 ~ MCH-sr. masa Hb w erytr. 31,9 pg 27 31 H MCHC-sr. ste¿. Hb w ertytr. 33,4 g/dl 31 36 ~ RDW-CV-współcz. zmiennosci 12,0 % 11,5 14 ~ RDW-SD-odchylenie stand. 41,9 fl 37 50 ~ PLT - Płytki krwi 245 tys/μl 150 400 ~ PCT-płytkokryt 0,25 % 0,2 0.5 ~ MPV-sr. obj. płytki krwi 10,1 fl 8 12 ~ PDW-dyspersja wielkosci płytek 11,8 % 8 18 ~ P-LCR - wsk. megatrombocytów 26,0 % 13 43 ~ NEU%-Neutrocyty 50,4 % 50 70 ~ EOS%-Eozynocyty 0,5 % 1 5 L BASO%-Bazocyty 0,3 % 0 1 ~ LYM%-Limfocyty 41,6 % 25 45 ~ MON%-Monocyty 6,9 % 1 12 ~ NEU

Lek. Wojciech Zygmunt

Warto udać się do lekarza na dokładne badanie i opisanie dolegliwości. Takie objawy mogą świadczyć o zespole rakowiaka lub guzie chromochłonnym. Mogą także wynikać z pierwotnej arytmii serca. Warto wykonać USG jamy brzusznej, oznaczyć metoksykatecholaminy w moczu i wykonać echo serca, EKG, Holter-EKG. Jednak w pierwszej kolejności musi się pan udać na podstawowe badanie lekarskie i dokładne zebranie wywiadu do lekarza pierwszego kontaktu. On powinien zadecydować co dalej. Proszę dokładnie opisać swoje dolegliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia.