Co oznacza wynik badania morfologii krwi - powyższone LYMPH% 39,6 % (18-34)?

Witam,

podczas ostatnich badań krwi wykryto u mnie podwyższony poziom LYMPH% - 39,6%. O czym informuje ten wynik? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Niestety nie mogę odpowiedzieć na zadane pytanie, gdyż przedstawione dane są niekompletne.

Nie można odpowiednio zinterpretować pojedynczego wyniku bez wglądu do całkowitego obrazu morfologii.

Jest to trudne szczególnie jeżeli chodzi o wartości limfocytów, gdyż norma tych krwinek różni się w zależności od wieku.

Pozdrawiam!