Co oznacza wynik badania nadciśnienia tętniczego?

Mam 22 lata, mężczyzna. Od kilku miesięcy borykam się z nadciśnieniem tętniczym. Ciśnienie jest skaczące, ostatnio jednak na poziomie około 140-150 na 75-95. Gdy się wyciszam czuję kołatanie serca, mocne bicie. Miałem holtera-wynik prawidłowy, kilkukrotnie echo serca i ekg-prawidłowe, usg jamy brzusznej i ocena tetnic nerkowych-bez zarzutów, badania z krwi, moczu, chormony tsh, ft3,ft4 wszystko w normie, kortyzol w normie, metoksykatecholaminy w dobowej zbiórce moczu także. Kardiolog przepisał mi 1 tabletka rano nebilet 5mg 1 tab. Telmizek 40mg na noc. Pomimo leków nadal ciśnienie jest nieprawidłowe i czuję się średnio, w tym momencie już denerwuję się tą sytuacją i ciągle myślę o tym ciśnieniu. Bardzo proszę o poradę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Można spróbować przyjmować oba leki rano lub w ogólne zmienić zestaw leków. Wskazana też zmiana trybu życia, regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta, unikanie używek, stresów.
Pozdrawiam