Co oznacza wynik badania SPECT 56-latki?

Miałam badanie SPECT, jestem po zawale i bypassach. Co oznacza taki opis badania: W badaniu perfuzyjnym mięśnia sercowego z korekcją pochłaniania uwidoczniono trwały ubytek perfuzji w zakresie przegrody oraz nieznaczne niedokrwienie wysiłkowe (SD%-4%) w zakresie koniuszka (dorzecze LAD). Bez zaburzeń perfuzji w zakresie ściany dolnej. W badaniu bramkowanym frakcja wyrzutowa lewej komory w rejestracji po wysiłku 70% w rejestracji spoczynkowej 63%. Hypokineza przegrody. Kobieta 56 lat

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na uszkodzenie odżywienia przegrody międzykomorowej oraz jej słabą kurczliwość, a także upośledzenie odżywienia koniuszka serca. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego i objawów, który następnie zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!