Co oznacza wynik EKG Holteru u 79-latki?

Dzień dobry. Wynik badania Holter EKG z opisu: bradykardia zatokowa okresowa, zahamowanie zatokowe okresowe, blok zatokowo-przedsionkowy II st. Typ Mobitz 2 okresowy, pobudzenie nadkomorowe istotne, pobudzenie komorowe nieistotne, blok przedsionkowo-komorowy I st. okresowy, blok przedsionkowo-komorowy II st. Typ Mobitz 2 okresowy, abberacja przewodzenia srodkomorowego, epizody ST, nie użyto przycisku zdarzeń. Wcześniej diagnozowane było migotanie przedsionków, przyjmowano m.in. 1 tabletkę na dzień bisocard 5mg również bezpośrednio przed badaniem Holter. Lekarz zalecił odstawienie leku bisocard i przeprowadzenie zabiegu wszczepienia symulatora, omyłkowo został wprowadzony w błąd że lek bisocard nie był przyjmowany bezposrednio przed badaniem Holter. Czy samo odstawienie leku bisocard może poprawić wyniki badania i wpłynąć na to, że tych bloków nie bedzie, a zabieg wszczepienia stymulatora nie bedzie konieczny? Czy przed zabiegiem wszczepienia stymulatora i po odstąpieniu leku bisocard warto powtórzyć badanie Holter? Dziękuję za pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszelkie zmiany lekowe proszę bezwzględnie skonsultować z kardiologiem.