Co oznacza wynik gastroskopii 48-letniej kobiety?

Witam, bardzo prosze o jakies informacje na temat tego opisu gastroskopii. Mama nie moze dobrze polykac wiekszych rzeczy jak np tabletki albo nie plynne jedzenie, mowi ze ja zatyka cos w gardle i kłuje. Ma białozielony nalot na jezyku. Co to znaczy to Antrum ucisniete i zrotowane? Opis gastro: Błona śluzowa przełyku prawidłowa. Dno i trzon żołądka o niezmienionej błonie śluzowej i szerokim świetle. Antrum uciśnięte, wydaje się być zrotowane w stosunku do członu. Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy prawidłowa. Diagnoza: podejrzenie przepukliny okołoprzełykowej.

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem proszę się udać do lekarza chirurga. Opis wskazuje na obecność przepukliny, która uciska wpust żołądka i utrudnia połykanie. Przy opisanych objawach mama najprawdopodobniej wymaga leczenia operacyjnego.