Co oznacza wynik kolposkopii 28-latki?

Witam, dostałam taki wynik kolposkopii: widoczny nabłonek paraepidermidalny oraz podścieliska. W niewielkim fragmencie LG SIL. Co to oznacza? Czy to oznacza że to stan przednowotworowy? Kobieta, 28 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to stan przednowotworowy, ale wymaga Pani regularnych cytologii. Takie zmiany, jakie u Pani występują, mogą za kilka lat ulec transformacji w H SIL, który już stanowi podstawę do leczenia.