Co oznacza wynik morfologii krwi?

Witam. Miałem robioną morfologię oraz kilka innych badań. Ogólnie morfologię mam dobrą, z tym że jeden wynik jest za wysoki. Mianowicie chodzi o ALT. Mam 73 przy normie 0-45. Dostałem skierowanie do hepatologa, niestety czas oczekiwania jest bardzo długi, a ja jestem osoba, która sporo panikuje jeśli chodzi o zdrowie. Mam już tysiąc najczarniejszych myśli związanych z moją wątrobą. Jestem osoba otyłą(40kg nadwagi) Czy taki wynik jest bardzo zawyżony? Czy raczej to coś lżejszego?

Dzień dobry,

zawyżony wynik świadczy o utrudnionej pracy wątroby - co może być także spowodowane nadmierną masą ciała.

Warto spróbować zredukować kilka kilogramów oraz zastosować dietę pod kontrolą dietetyka, która odciąży chory narząd i następnie powtórzyć badanie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga