Co oznacza wynik MR 53-latki?
Witam, moja mama odebrała wyniki rezonansu. Jest napisane i co to oznacza? jest groźne? Lordoza ledzwiowa zniesione na poziomie l2/l3 widoczna szerokopodstawna tylna przepuklina krążka miedzykregowego ok4mm modelujaca worek oponowy, zwezajaca zachylki boczne na pozostałych poziomach wypuklin,przepuklin krążków miedzykregowych nie uwidoczniono zmiany degeneracyjno-dehyratacyjne krążków L2/L3 L3/L4 L4/L5 trzony ledzwiowe prawidłowej wysokości, zwyrodnieniowo- przeciazeniowa przebudowa blaszek granicznych i trzonow L2 do L5 z brzeznymi osteofitami stożek rdzenia kręgowego prawidłowy patologicznego wzmocnienia kontraktowego nie uwidoczniono dziękuję z góry za pomoc

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
U pani mamy zostały opisane niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz istotna dyskopatia. Najlepiej udać się do lekarza prowadzącego (neurologa/neurochirurga) w celu interpretacji klinicznej wyniku ponieważ dalsze postępowanie i leczenie zależą przede wszystkim od występujących objawów.