Co oznacza wynik MR głowy u 45-latki?

Kobieta 45 lat, wynik rezonansu magnetycznego głowy, skierowanie po pobycie w szpitalu na oddziale foniatrii i audiologii. Utrata sluchu, uszkodzony błednik, zawroty głowy. Tomograf z kontrastem nie wykazał żadnych zmian. Czy na podstawie wyniku rezonansu, należy juz szybko udać się do lekarza, czy czekać spokojnie na wizyte w grudniu w poradni. Rezonans: TECHNIKA BADANIA: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach T1 i T2- zależnych, w tym 3D. OPIS: Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach mózgowiaprawidłowe. Drobne ogniska cystyczne średnicy 5-6mm zlokalizowane na pograniczu prawego płata skroniowego i śródmózgowia mogą odpowiadać zachyłkom przestrzeni podpajęczynówkowych. Ku przodowi widoczne podkorowo w płacie czołowym ognisko 3mm o wysokim sygnale w obrazach FLAIR o charakterze naczyniopochodnym. Poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się, intensywność sygnału istoty białej i szarej jest prawidłowa. Program dyfuzyjny bez patologii. Kąty mostowo-móżdżkowe bez zmian naczyniowych i rozrostowych, przestrzenie płynowe ucha wewnętrznego prawidłowe. Brak wykładników MR procesu naciekowego i rozrostowego oraz krwawienia wewnątrzczaszkowego.

Do kompleksowej oceny stanu klinicznego, wyniku MRI: OPIS MRI : " Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach T1 i T2- zależnych, w tym 3D. OPIS: Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach mózgowiaprawidłowe. Drobne ogniska cystyczne średnicy 5-6mm zlokalizowane na pograniczu prawego płata skroniowego i śródmózgowia mogą odpowiadać zachyłkom przestrzeni podpajęczynówkowych. Ku przodowi widoczne podkorowo w płacie czołowym ognisko 3mm o wysokim sygnale w obrazach FLAIR o charakterze naczyniopochodnym. Poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się, intensywność sygnału istoty białej i szarej jest prawidłowa. Program dyfuzyjny bez patologii. Kąty mostowo-móżdżkowe bez zmian naczyniowych i rozrostowych, przestrzenie płynowe ucha wewnętrznego prawidłowe. Brak wykładników MR procesu naciekowego i rozrostowego oraz krwawienia wewnątrzczaszkowego. " Raczej nic niepokojącego; do spokojnej konsultacji Jakie inne schorzenia??
, Do omówienia z Lekarzem, który Panią zna i leczy; pozdrawiam