Co oznacza wynik MR kolana 38-latka?
Badanie MR stawu kolanowego Badanie MR stawu kolanowego lewego wykonane w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych uwidoczniło: Niewielkie ogniska obrzęku szpiku kostnego w okolicy wyniosłości międzykłykciowej piszczeli, pozostałe struktury kostne bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej Chrząstka na powierzchni obciążanej kłykci kości udowej o gładkich zarysach, prawidłowej grubości Łąkotka przyśrodkowa - linijna strefa podwyższonego sygnału w rogu tylnym, nie dochodzi do powierzchni stawowej - obraz zmiany pourazowej lub degeneracyjnej Łąkotka boczna – podwyższony sygnał z rogu tylnego, obraz może odpowiadać zmianie pourazowej lub zwyrodnieniowej. Nie uwidoczniono szczelin pęknięcia łąkotki Więzadło krzyżowe przednie o zachowanym kierunku i prawidłowym sygnale Więzadło krzyżowe tylne o zachowanym kierunku i prawidłowym sygnale Więzadło poboczne strzałkowe prawidłowe Więzadło poboczne piszczelowe prawidłowe Więzadło rzepki prawidłowe Przyczep mięśnia czworogłowego uda prawidłowy Rzepka bez cech przebudowy kostnej, ustawiona prawidłowo Troczki rzepki prawidłowe Chrząstka rzepki z cechami chondromalacji II stopnia od strony przyśrodkowej Obecny fałd maziowy przyśrodkowy Okolica dołu podkolanowego prawidłowa Prawidłowa ilość płynu w jamie stawowej

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Panie wynik należy odnieść do stanu klinicznego, proszę omówić go z lekarzem prowadzącym