Co oznacza wynik MR lędźwi 33-latka?
Proszę o wyjaśnienie MR kręgosłupa lędźwiowego.Spondylolisteza na poziomie L-5-S1 z przodozmykiem II s,a także zmianami dyskopatycznymi z niewielkim przewężeniem kanałów korzeniowych obustronnie.Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego i trzonów w segmencie S-1 S-2 z podchrzęstnym obrzękiem szpiku kostnego w tym poziomie.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe upośledzające ruchomość kręgosłupa. Wynik wraz z opisem powinien być oceniony przez lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam!