Co oznacza wynik MR piersi z kontrastem u 37-latki?

Witam dostałam wynik badan MR piersi prawej i lewej z kontrastem i chciała bym sie dowiedziec cos o tym wyniku czy mam sie niepokoic ? Utkanie piersi. Piers o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym o niejednorodnym dość silnym wzmocnieniu podścieliska. Obustronnie zmiany dysplastyczne. Pierś lewa. Liczne rozsiane gęste niejednorodne torbiele o nierównych zarysach śr.do 10mm. Pierś prawa. W rzucie ogona Spence'a zmiana o nierównym zatartym zarysem śr.ok.15mm. o częściowo zmiennym przebiegu krzywej wzmocnienia kontrastowego ktora wymaga weryfikacji hist-pat. Wgłebi piersi przy ścianie kl.piersiowej w okolicy pogranicza kwadrantów górnych (g.12) guzek śr.ok.14mm. ulegający umiarkowanemu wzmocnieniu kontrastowemu o łagodnej charakterystyce krzywej F-A? W okolicy pogranicza kwadrantów zewnętrznych (g.9) konglomerat podobnych zmian, największy guz śr.ok.15mm. Ponadto liczne rozsiane gęste niejednorodne torbiele o nierównych zarysach śr.do 10mm. Wnioski. Dla piersi prawej BI-RADS 4 Dla piersi lewej BI-RADS 3 Prosze o szybka ocene wyników . Dziękuje

BI-RADS 3: badanie, w którym wykryto zmianę prawdopodobnie łagodną, ryzyko złośliwości wynosi do 2%, zaleca się kontrolę obrazową za 6 miesięcy, może dotyczyć zmian takich jak: skupiska mikrozwapnień, torbiele złożone, gruczolakowłókniaki, asymetryczne zagęszczenia. U kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka piersi zalecane jest wykonanie biopsji gruboigłowej i pobranie materiału do badania histopatologicznego.

BI-RADS 4: badanie, w którym stwierdza się obecność zmiany wymagającej wykonania biopsji w celu określenia charakteru opisywanej zmiany. Z uwagi na szeroki wachlarz ryzyka złośliwości w tej grupie, autorzy wyodrębnili trzy podkategorię, BI-RADS 4a, 4b i 4c, szacunkowe ryzyko obecności zmiany złośliwej rozkłada się w kolejności: 2-10%, 10-50% i 50-95%. W każdym przypadku zaleceniem będzie wykonanie weryfikacja histo-patologiczna zmiany w biopsji gruboigłowej lub mammotomicznej.