Co oznacza wynik MR u 33-latka przy problemach z chodzeniem?

Witam, Miałem robiony rezonans w związku z problemami z chodzeniem po treningu siłowym. "Widoczne też cechy przebytego uszkodzenia przyczepu torebkowego na pograniczu trzonu i rogu tylnego MM, nie widać w obrazach Cor cech hypermobilności MM." Co to właściwie znaczy? Jestem 3 tygodnie po kontuzji. Ortopeda zbagatelizował problem i wysłał mnie na fizykoterapie, ale to nie eliminuje przyczyny problemu. Już zaczynałem chodzić bez kuśtykania, po czym wczoraj niechcący wyprostowałem nagle nogę i kontuzja znowu mi się odnowiła. Minęły 3 tygodnie, a ja znowu nie mogę chodzić. Ortopeda twierdzi, że to nie uszkodzona łąkotka, inaczej w ogóle bym nie chodził. Ale chcę pozbyć się przyczyny. Rezonans pokazuje, że niby jest ok a ja nie mogę chodzić. Proszę o opinie. Reszta rezonansu była ok.

Uszkodzona łękotka może powodować ból lub problemy podczas wyprostu kolana. Istnieje możliwość oceny stawu kolanowego w badaniu funkcjonalnym na leżance. Można także wykonać usg stawu, które pozwala w przypadku podejrzenia funkcjonalnego problemu łękotki jej ocenę dynamiczną, to znaczy jak zachowuje się ona w trakcie ruchu czego nie jest w stanie dostarczyć wykonany rezonans.