Co oznacza wynik MRI u 29-latka?

W badaniu MRI stwierdzono u mnie na poziomie th9-th10 widoczną przyśrodkowa protruzję krążka z towarzyszącym kostnym odczynem przerostowym powodującym zwężenie przednio-lewobocznej części kanału kręgowego i modelowanie brzusznej gałęzi lewego korzenia nerwu rdzeniowego. Czy może to powodować refluks, uciski w klatce piersiowej i duszności?

Dzień dobry, oznacza to przepuklinę krążka międzykręgowego, która powoduje zwężenie kanału kręgowego i ucisk na nerwy. Główne objawy to ból oraz drętwienie kończyn. Co do podanych przez Pana dolegliwości, należy poszukać innej przyczyny.