Co oznacza wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 42-latki?
Witam, proszę o interpretację moich wyników rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego. W trzonie kręgu Th3 jest ognisko niskosygnałowe w obrazach T1/T2 o wymiarze 12 mm, bez widocznej zmiany sygnału w obrazach STIR - zmiana niecharakterystyczna dla oceny w badaniu kontrolnym. Bardzo się denerwuję, że to coś złego.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
nie wspomniała Pani, z jakiego powodu było wykonywane badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego. Czy występują pewne objawy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, jak: bóle głowy, szyi i pleców, drętwienie rąk, czy ograniczenie ruchomości.
Trudno natomiast z racji odległości ocenić jednoznacznie Pani stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem neurologiem, który po dokładnej analizie badanie obrazowego oraz przeprowadzonym wywiadzie będzie mógł podjąć decyzje o dalszych krokach postępowania.
Na podstawie wskazanego badania można by stwierdzić, że wyodrębniono zmiany cechujące się niskim sygnałem. Istnieje przypuszczenie, że mogą one odpowiadać naczyniakom. Są one łagodną zmianą, niestanowiącą zazwyczaj żadnego zagrożenia dla zdrowia, jednak na pewno nie powinno się bagatelizować tego problemu.
Możliwe, że będzie to sytuacja do dalszej kontroli w wyznaczonym przez specjalistę czasie.
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/rezonans-magnetyczny-kregoslupa
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego
https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny
A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-naczyniak-w-kregoslupie-powoduje-bole-kregoslupa