Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u 35-latka?
Witam, Poszerzenie cienia śródpiersia górnego po stronie lewej. Posiadam opis z RTG klatki w którym jest napisane: Niewielkie poszerzenia cienia śródpiersia górnego po stronie lewej. Poza tym pola płucne bez mian ogniskowych. Kąty przeponowo-żebrowo wolne. Sylwetka serca rtg w normie wielkości. Przepływ płucny prawidłowy. Teraz drugie RTG: Zwężenie przestrzeni m-kręgowych C6-Th1. Zaostrzenie krawędzi trzonów C6, C7 i w stawach unkowertebralnych. Wygięcie kręgosłupa ku tyłowi. Poza tym kręgosłup szyjny rtg bez zmian. Nieznacznie poszerzony cień śródpiersia górnego po str. lewej- tylko naczyniowo? pogrubiała odcinkowo opłucna? Co to może być? Dziekuje za pomoc z góry.

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Badanie moczu na glukozę
Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.
Dzień dobry, proszę udać się do lekarza, który zlecał badanie- zdjęcie powinno zostać ocenione w oparciu o dodatkowe informacje, m.in. wywiad, dolegliwości oraz wyniki badań laboratoryjnych.