Co oznacza wynik RTG kręgosłupa u 33-latki?
co oznacza wynik RTG kręgosłupa L-S oraz kości krzyżowej. Kobieta lat 33 - bóle w dolnym odcinku kręgosłupa Lordoza lędżwiowa pogłębiona- linia statycznego obciążenia przemieszczona do przodu- niestabiloność, z półpoziomym ustawieniem kośći krzyżowej. Tarcza m- trzonowa L5-S1 nieco węższa od wyżej leżących.. Zaznaczony odczyn proliferacyjny blaszek granicznych wyrostków stawowych m-kręgowych na poziomach L3-S1. Poza tym kości kręgosłupa L-s radiologicznie w normie. Nieznaczne prawoboczne ustawienie pogranicza kości krzyżowej i ogonowej.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.