Co oznacza wynik RTG żeber u 48-latki?
Proszę o interpretację wyniku rtg żeber. Dolne lewe żebra słabo widoczne, przesłonięte przez cienie jamy brzusznej. W zakresie widocznych środkowych i dolnych żeber po lewej stronie klatki piersiowej nie stwierdzono cech złamań

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Interpretacja wyniku będzie zależeć od pani stanu klinicznego i powodu wykonania badania, ale jeśli było ono wykonywane w celu wykluczenia ewentualnego złamania żeber to nie ma powodów do niepokoju.