Co oznacza wynik TSH i gamma GT-89.9?

nie mogę sschudnąć mój wynik TSH-3.990 cy to jest przyczyną? oprócz tego mam też wynik gamma GT-89.8 lekarz odmówił mi skierowania do endykrynol.oga proszę mi powiedzieć czy te wyniki są przyczyną nie schudnięcia

Dzień dobry,

kwestia chorób tarczycy to nie tylko badanie TSH ale też pozostałe frakcje oraz bardzo ważne - Pani samopoczucie i ewentualne występowanie objawów.

Im jesteśmy młodsi, tym wynik TSH powinien być niższy. GGT ma Pani podwyższone.

Uważam, że chociażby profilaktycznie powinna Pani poszerzyć diagnostykę oraz skonsultować wyniki z endokrynologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga