Co oznacza wynik USG dopller kończyn?
Dzień dobry! Proszę o wytłumaczenie diagnozy badania doppler wykonanego 15.04.2018r Żyły podkolanowa prawa, piszczelowe przednie i tylne bez cech zakrzepicy. Aparat zastawkowy wydolny. Ujścia VSM wydolne, pnie nieposzerzone. Wydolne ujścia i pnie obu VSP. Kilka niewydolnych perforatorów obu podudzi. Dodam że badanie zostało wykonane z powodu sino-bladej i bardzo zimnej stopy ( po urazie 05.12.2017r - najechanie na stopę wózka widłowego ). Proszę o informację jak dalej leczyć Pytający: mężczyzna 29 lat

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Taki wynik świadczy o prawidłowym przepływie krwi przez żyły kończyn dolnych. Oczywiście z tym wynikiem powinien Pan zgłosić się na kontrolę do swojego lekarza prowadzącego.