Co oznacza wynik USG piersi 45-latki?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku USG piersi. Utkanie piersi gruczołowe z cechami nasilonej dysplazji torbielowato-włóknistej. W GPP na granicy zewnętrznych kwadrantów wyczuwalny palpacyjnie guzek, przesuwalny w stosunku do podłoża - w badaniu usg odpowiada torbieli wielkości ok. 20x14 mm, podatnej na ucisk- wielkość uzależniona od ucisku. Zarys ścian prawidłowy. Poza tym liczne drobne rozsiane torbielki w obu gruczołach oraz torbielkowate poszerzenie gruczołów mlekowych. W GLP wielkości Max. 5-6 mm. Doły pachowe w granicach normy. Wn.Bi-rads2. Czy powinnam się tym martwić i udać się do onkologa?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik nie jest bardzo niepokojący. Proszę udać się do chirurga - specjalisty chorób piersi. Pozdrawiam.