Co oznacza wysoki poziom AST u małego dziecka?

Witam. Mam ten sam problem z czteromiesięczną córeczką. Byliśmy na badaniach w styczniu i okazało się ze Alat i Aspat ma prawie 1500, uwierzcie że było się o co martwic. Oczywiście leczenie w szpitalu, antybiotyki itd. Wróciliśmy do domu, wyniki spadły chodź jeszcze się utrzymywały ponad 200. Dostaliśmy leczenie w domu. Minęło półtora miesiąca i znowu trafiliśmy do szpitala, ponieważ wyniki się pogorszyły Alat i Aspat prawie 500. I znów to samo szpital leczenie . Specjalny szpital od leczenia wątroby nie chce nas przyjąć bo córka ma bakterie i nie przyjmą nas dopóki jej nie wyleczy. Już jestem bezsilna i nie wiem co robić

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Musi Pani podejść do tego na spokojnie. Na pewno należy wykonać pogłębioną diagnostykę, bo takie wyniki prób wątrobowych są niepokojące a istnieje szereg chorób (w tym enzymatycznych), które mogą uszkadzać wątrobę. Są one jednak na tyle rzadkie, że diagnostyką tych schorzeń zajmują się specjalne ośrodki. Dlatego w Państwa wypadku najpierw należy wyleczyć infekcję a następnie wdrożyć pogłębioną diagnostykę we wskazanym ośrodku.