Co oznacza wysoki poziom CEA?

Wynik markera CEA jest na poziomie 6.94 4 lata temu skonczylam leczenie onkologiczne Rak piersi.Mam podniesiony takze kwas moczowy we krwi wynik to 375 mol czy powinnam sie martwic.

Lek. Michał Lenard

Podwyższony poziom CEA może wskazywać na nowotwór układu pokarmowego, konieczne będą dodatkowe badania w celu postawienia pewnej diagnozy. Sugeruję skierować się z wynikiem do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i skieruje Pana do specjalisty. Pozdrawiam!