Co oznacza zaburzenie oddechu i ból nóg?

Witam. Obudziłam się w nocy z brakiem oddechu,sztywne ręce i nogi ból w klatce piersiowej duszność, szybki puls 120,zawroty głowy. Karetka,szpital, ekg Ok. Proszek na uspokojenie i to wszystko. Często czuję przeskoki w biciu serca. Noce z budzeniem się z brakiem oddechu powtarzają się co kilka dni, ale łapię powietrze i jakoś dochodzę do siebie. Ale boję się. Jakie badania zrobić, co może mi dolegac?

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności należy wykluczyć ewentualne zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i w tym celu najlepiej udać się do lekarza kardiologa. Badania które warto wykonać to: morfologia krwi z rozmazem, TSH, fT4, kreatynina, sód, potas, badanie ogólne moczu, lipidogram (LDL, HDL, TG, cholesterol całkowity). Z badań czynnościowych: pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz holter EKG. Jest również prawdopodobne, że pani objawy mają podłoże nerwicowe i dlatego po wykluczeniu przyczyn internistycznych warto udać się na konsultację do lekarza psychiatry.