Co oznacza zmiana recepty na okulary?

Witam. Od dziecka noszę okulary. Ponieważ pogorszył mi się wzrok,musiałam zmienić szkła. Dotychczas miałam takue:Op 4,5, cylinder 1,5,oś 65, Pd 65. OL 5,0,cylinder 1,0,oś 90. W tej chwili okulista wypisal mi taką receptę :Op 5,5,cylinder -1,5,oś 150, Pd 31. OL 6,00, cylinder -1,25,oś 173,Pd 31. Moje pytanie brzmi,czy możliwe jest,bym przez całe życie miała cylindry , a teraz są minusy? I tajie eielkie różnice w osi. W nowych okularach widzę podwójnie,mam wrażenie,jakbym wciąż robiła zeza.

Dzień dobry,
Witam. Osie się zmieniają,mogą się zmieniać. Nowe okulary wymagają przyzwyczajenie ok. 7 dni.
W wybranych przypadkach takich jak astygmatyzm nieregularny możliwa jest jedynie laserowa korekcja.
Pozdrawiam