Co oznaczają bąble na podniebieniu?

Witam. Mam problem - na podniebieniu wychodzą mi małe 'bąble', coś jakby pryszcze, zwykle są 2 - symetryczne do siebie, pękają lub się chowają i wychodzą spowrotem i tak w kółko od kilku miesięcy. Raz wydusiłam je i wypłynęła przezroczysta maź. Jest to denerwujące. Czy można temu jakoś zapobiec? Co to w ogóle jest? Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie .