Co oznaczają częste bóle brzucha?

Witam,Mam częste bóle brzucha, wzdęcia oraz odbijanie się.Ból występuje po jedzeniu po środku nad pepkiem.Gdy idę na toaletę załatwiam się żółtym śluzem i czasami do tego dochodzi krew.Odczuwam również ból w lędzwiach, jednak może to być spowodowane moją skoliozą.Oddaje często mocz oraz coraz bardziej bywam czeste napady głodu.Jestem osobą szczupłą (55kg przy 170cm wzroście) jem normalnie, nie mam z tym problemu.Ale nie umiem wysiedzieć godziny bez jedzenia.Nie jest to stopniowy głód, tylko od razu zaczyna się głośne bulgotanie i ból brzucha.Coraz częściej jestem senna, śpię 8h(zazwyczaj się tak staram), a mimo to jadąc komunikacją miejską oczy mi się zamykają.mogę prosić o jakąś radę?Co powinnam zrobić?do kogo się udać?czy bagatelizować te dolegliwości?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania: morfologię krwi, glukozę na czczo, ewentualnie próby wątrobowe. Objawy mogą wskazywać na chorobę refluksową przełyku, ale też na celiakię, choroby zapalne jelit, nietolerancję pokarmową i wiele innych. Musi Pani zacząć od podstawowych badań, a w razie jakichś odchyleń od normy - wykonać dalszą diagnostykę, np. usg brzucha, gastroskopię, przeciwciała w kierunku celiakii, badanie kału w kierunku pasożytów.