Co oznaczają dość liczne obustronne węzły chłonne szyjne górne?

Co oznacza z USG szyi - dość liczne obustronne węzły chłonne szyjne górne (gr A,B), oraz szyjne środkowe (gr III) do dł. 28 mm, o nieprawidłowej strukturze z z zatartą wnęką po lewej stronie z drobnymi ogniskami rozpadu - dodam że dotyczy dziecka 6,5 roku po antubiotykoterapii z powodu 3 angin czy jest to opis który powinien wzbódzić niepokój czy winno się dalej diagnozować jak ?

Lek. Paweł Szadkowski

Istotne są wszystkie objawy, jakie u dziecka występują, gdyż z jakiegoś powodu usg zostało przez lekarza zlecone. Warto wykonać morfologię krwi z rozmazem. Natomiast z wynikiem należy się zgłosić do lekarza pediatry, który zajmuje się dzieckiem.